I have some figures which compare the cost of one kilo of airplane compared to one kilo of rice. One kilo of airplane costs thirty thousand US dollars and one kilo of rice is seven cents. And if you want to pay for your one kilo of high-tech products with a kilo of rice, I don’t think we have enough. Help us to share this great article. Your friends will appreciate it! 0share Facebook0 Twitter0 Pinterest0 LinkedIn0 Flipboard Tumblr0 Mix